Nuotraukos
Projektas „Dvi šalys – bendra kultūra ir istorija“
Tai kelerius metus vykdytas projektas. Jis skirtas pristatyti Baltarusijos Ašmenos ir Vilniaus raajonų tautodailininkus. Taip pat dalyvavo ir keli Latvijos pasienio regiono tautodailininkai. Man teko garbė šiame paribio liaudies kultūros pristatyme dalyvauti kartu su Vilniaus rajono meistrais – keramiku, skulptoriumi ir krosniumi Robertu Strazdu, šiaudų pynėjais broliais Viktoru ir Jonu Kutkomis, meduolių kepėjais Ana ir Alvydu Griškevičiais, bitininku Juzefu Vansovičiumi, kalviu Vladu Kuzinu ir Čekoniškių verbų ir buities seklyčios folkloriniu kolektyvu bei kitais žinomais tautodailininkais.
Paroda „Lietuvos karpytojų pasakojimai“ Rokiškyje
Spalio 29 – gruodžio 5 dienomis Rokiškio muziejuje vyko respublikinė karpinių paroda „Lietuvos karpytojų pasakojimai“. Ją organizavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Rokiškio skyrius. Pagrindinė organizavimo našta teko karpinių meistrei Gitai Kolosovienei.
Parodai pristačiau 5 didelio formato darbus: tris karpinius liaudies dainų temomis ir du iš ciklo „Saulės medžiai“. Pastarieji buvo eksponuoti pernai „Aukso vainike“ Elektrėnuose.
KALĖDINĖ MUGĖ PAGIRIUOSE
Gruodžio 16 dieną Pagirių gimnazijoje įvyko plačiai skelbta kalėdinė mugė. Į kalėdine atributika pasipuošusią gimnaziją mugės dalyviai atnešė tai, ką galima būtų padovanoti artimiesiems gražiausios metų šventės proga.
Aš pristačiau savo popieriaus karpinius, atvirukus, dekupažuotus angelus. Dailės mokytoja Svetlana Butar atsinešė inkrustuotų medinių pjaustymo lentelių, medinių atvirukų, pagal savo unikalų receptą iškeptų ir išmoningai natūraliomis medžiagomis dekoruotų meduolių. Mokinių grupelė pasiūlė skanių naminių sausainių, o pradedančios „verslą“ pradinukės – savo gamybos popierinių eglučių.
Personalinė paroda Trakų Vokėje
Jau antrą kartą buvau pakviesta eksponuoti savo karpinius Trakų Vokės dvaro sodyboje. Parodai pateikiau 40 karpinių, sukurtų per pastaruosius penkerius metus ir nerodytų Trakų Vokės publikai.
Lapkričio 22 dieną įvyko parodos atidarymas, jau tradiciškai sutapęs su liaudiškos muzikos švente „Teskamba liaudies muzika“.
Respublikinė liaudies meno paroda „Pasaulis – namuose“
Lietuvos dainų šventėms paparastai rengiamos liaudies meno parodos. Šiemetinės parodos pavadinimas susišaukia su šventės devizu - „Čia mano namai“.
Džiaugiuosi, kad jau antrą kartą esu kviečiama į tokią solidžią parodą. 2009 m. teko dalyvauti Lietuvos 1000-mečiui skirtoje parodoje. Šiemetinei parodai pateikiau tris darbus, sukurtus po praėjusios parodos
„Aukso vainikas-2014“ Trakuose
Jau devintą kartą dalyvavau Vilniaus krašto tautodailės konkursinėje parodoje. Parodai pateikiau 6 darbus, 3 sukūriau specialiai šiai parodai.
Šios parodos uždarymas įvyko spalio 30 dieną, šio gražaus renginio įspūdingesnius momentus įamžinau nuotraukose.
Kalėdinės dekoracijos
Kalėdų Seneliui siūlau savo darbelius - medinius angelėlius, papuoštus dekupažu ir karpiniais, su levandos žiedų pilnomis širdelėmis, taip pat angelėlius iš storo spalvoto popieriaus langų dekoravimui ir eglutei papuošti. Vienoje nuotraukoje galite pamatyti ir vokelius, kurie ypač tinka patriotiniams jausmams išreikšti - įdėti į juos pinigėlį su iškilių mūsų tautos didžiavyrių atvaizdais. Tai ypač reikšminga šiemet, atsisveikinant su šiais svarbiais kiekvienam iš mūsų popierėliais.
Šie sparnuoti vilties angelai prisidės prie šventinės nuotaikos sukūrimo jūsų namuose, pradžiugins jūsų artimuosius.
Lietuvos Tūkstantmečio šviesuolių nominacija 2009
http://www.ciurlioniofondas.lt/
Pavasariškai darganotą kovo 17-osios vakarą Vilniaus miesto Rotušėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondas apdovanojo 2009-ųjų metų Lietuvos šviesuolius. Kaip teigė patys projekto organizatoriai, per visus praėjusius metų M.K.Čiurlionio fondo atstovai keliavo po Lietuvą ir ieškojo meno, švietimo, paveldosaugos, socialinio darbo, globos ir rūpybos srityse nusipelnusių žmonių. Į Vilniaus Rotušę pakviesti Lietuvos šviesuoliai – nesavanaudiškai visuomenės labui dirbantys žmonės.
Adventas Torunėje 2008
Visą savaitę mes, Vilniaus rajono tautodailininkai, viešėjome Torunėje ir aplinkiniuose miesteliuose. Buvo įdomu pažinti šį Lenkijos miestą, tam buvo sudarytos visos sąlygos. Kartu dalyvavom ir kalėdinėse mugėse. Teko ne tik stebėti ir grožėtis, bet ir išbandyti „piernikų“ kepėjo amatą M.Koperniko namo rūsyje. Malonūs įspūdžiai liko iš Torunės senamiesčio ir ypač iš liaudies buities muziejaus.
Kaziukas Lodzėje 2009
Vilniaus Kaziuko turgus Lenkijoje (ypač išeiviai iš Vilniaus krašto) prisimena su nostalgija, todėl ne vienas miestas organizuoja šį triukšmingą ir linksmą renginį.
Ši išvyka buvo grynai „dalykinė“ - atvežėme iš Lietuvos lauktuvių ir jas demonstravome turguje. Nors neteko plačiau pasidairyti po miestą ir apylinkes, kelionė buvo naudinga naujomis pažintimis su lenkų tautodailininkais ir jų darbais.